• Nie staraj się zostać człowiekiem sukcesu, lecz człowiekiem wartościowym.
        • Odważnym człowiekiem jest nie ten, kto się niczego nie lęka. Lecz ten, którego szlachetna dusza swój lęk przezwycięża.
        • Tylko ten jest wykształcony, kto nauczył się, jak się uczyć; kto nauczył się, jak przystosować się i zmieniać.
        • Zasady dotyczące korzystania z gabinetu profilaktyki  i pomocy przedlekarskiej
          • Zasady dotyczące korzystania z gabinetu profilaktyki i pomocy przedlekarskiej

• 31.08.2020 00:34
          • Procedura dotycząca korzystania ucznia/dziecka z gabinetu profilaktyki
            i pomocy przedlekarskiej

Gabinet profilaktyki i pomocy przedlekarskiej znajduje się na I piętrze w sali nr 17.

Czynny od poniedziałku do piątku w godz. od 8:00 do 15:30.

Procedura postępowania w przypadku stwierdzenia u ucznia/dziecka objawów chorobowych:

1. W przypadku stwierdzenia u ucznia/dziecka objawów chorobowych: wystąpił jeden z wymienionych objawów ostrej infekcji układu oddechowego, gorączka, kaszel, duszności, nauczyciel bezzwłocznie powiadamia telefonicznie: Dyrektora, następnie  higienistkę lub  pedagoga, czy też innego pracownika wskazanego przez Dyrektora.

2. Podczas udzielania świadczeń u ucznia/dziecka należy stosować środki ochrony osobistej: maseczka, przyłbica, rękawiczki jednorazowe, jednorazowy fartuch ochronny.

3. Higienistka lub inny pracownik poleci uczniowi założenie maseczki.

4. Higienistka lub inny pracownik udaje się z uczniem/dzieckiem do izolatki, która znajduje się w sali nr 31 (II piętro) lub w pokoju intendenta obok stołówki. W izolatce zapewnione jest miejsce dla 2 osób pozostających w odległości 2 metrów od siebie. Pomieszczenie jest wentylowane, wyposażone w środki ochrony osobistej i płyn dezynfekcyjny oraz wykazy telefonów do wszystkich rodziców uczniów szkoły podstawowej. Uczeń/dziecko przebywa pod opieką higienistki lub innego pracownika szkoły do czasu przyjazdu rodziców/opiekuna.

5. W przypadku wymagającym pilnej interwencji medycznej dzwonimy pod numer 112.

6. Nauczyciel zawiadamia Dyrektora o zaistniałej sytuacji oraz rodziców/opiekuna. Rodzic/opiekun zobowiązany jest do przyjazdu po ucznia/dziecko w przeciągu 90 minut.

7. Zapewniony jest sposób szybkiej komunikacji z rodzicami/opiekunem. Rodzice/opiekun przekazują numery telefonów i maile.

8. Rodzic/opiekun kontaktuje się z lekarzem POZ, jeśli lekarz uzna podejrzenie zachorowania na COVID-19, należy powiadomić Dyrektora szkoły, oraz PSSE w Siemiatyczach.

9. Rodzic/opiekun oczekuje na ucznia/dziecko przy wejściu do szkoły od strony bloku nauczycielskiego obok sali gimnastycznej. Uczeń zostanie odprowadzony przez pracownika szkoły zachowując dystans 2 metrów.

10. Izolatka po opuszczeniu przez ucznia/dziecko powinna być zdezynfekowana i przewietrzona.

11. W przypadku potwierdzonego zakażenia SARS-CoV-2 na terenie szkoły zastosowane zostaną zalecenia PSSE w Siemiatyczach.

Zasady udzielania świadczeń uczniom bez objawów COVID-19:

W przypadku zaistniałej sytuacji: nagłe zachorowanie, uraz, zatrucie oraz sprawowanie opieki nad uczniami przewlekle chorymi należy telefonicznie zawiadomić higienistkę lub rodziców/opiekuna, jeżeli higienistka jest nieobecna lub zajmuje się innym uczniem/dzieckiem.

Po krótkiej rozmowie telefonicznej higienistka udaje się pod wskazany numer sali lekcyjnej lub innych pomieszczeń szkoły, dzwoni do nauczyciela, uczeń/dziecko wychodzi i udaje się z nim do gabinetu pomocy przedlekarskiej,

Przed wejściem do gabinetu uczeń/dziecko dezynfekuje ręce.

Po udzieleniu pomocy i stwierdzeniu, że uczeń/dziecko może wracać do klasy odprowadza ucznia/dziecko do sali lekcyjnej.

W przypadku wątpliwości, niepokojących dolegliwości higienistka dzwoni do rodziców/opiekuna zalecając teleporadę w POZ (podstawowa opieka zdrowotna)

Uczeń/dziecko pozostaje w gabinecie do chwili przyjazdu rodzica/opiekuna.

Rodzic/opiekun oczekuje na ucznia/dziecko przy wejściu do szkoły od strony bloku      nauczycielskiego obok sali gimnastycznej.

Ucznia/dziecko odprowadza higienistka szkolna.

W gabinecie profilaktyki i pomocy przedlekarskiej może przebywać tylko jeden uczeń/dziecko.